7 ترفند طلایی برای سایه زدن چشم

 • 9 تیر 1399
 • 0 نظر
 • مدیر سامانه

چشمان شما یکی از قویترین دارایی های شماست. آنها دریچه ای به دنیای بیرون هستند. بنابراین لازم است که در آرایش آنها نیز دقت و ظرافت خاصی به کار رود. به همین دلیل لازم است که مهارت های سایه چشم زدن را یاد بگیرید. اما استفاده از سایه چشم حتی برای حرفه ای ها هم می تواند مشکل باشد. بخش های مختلف پالت سایه چشم برای چیست؟ از چه نوع براشی باید استفاده کرد؟ بیایید از پایه شروع کنیم. 7 مرحله طلایی سایه چشم ما را دنبال کنید تا شما هم طلایی شوید.

قدم اول: همیشه از پرایمر استفاده کنید

پرایمر سایه چشم، اطراف چشم را تمیز و صاف می کند و مانعی بین سایه چشم و روغن طبیعی روی پوستتان ایجاد می کند. پرایمر باعث می شود سایه چشم زیبا و ماندگار شود.

قدم دوم: به رنگ چشمان خود توجه کنید

شما از سایه چشم برای برجسته کردن رنگ طبیعی چشمان خود استفاده می کنید. بنابراین رنگ هایی انتخاب کنید که بیشترین زیبایی را به چشمان شما ببخشد. این نکات را برای انتخاب خود بخاطر بسپارید:

چشمان آبی: سایه های برنزی یا هلویی رنگ جلوه زیبایی به چشمان آبی می بخشد. رنگ های تناژ خاکستری نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

چشمان سبز: اگر چشمانی سبز یا فندقی دارید، سایه های آلویی رنگ بسیار برای شما مناسب است. رنگ های نارنجی- قهوه ای سوخته هم این چشمان را خیلی جذاب می کند.

چشمان قهوه ای: اگر شما دختری با چشمان قهوه ای هستید، خوش شانس هستید زیرا اکثر رنگ ها برای چشمان شما مناسب است. اما رنگ های طلایی یا بنفش شما را جذابتر می کند.

چگونه سایه چشمی جذاب و بادوام بزنیم

پیشنهاد:
خرید آنلاین 32 مدل بهترین قلم مو ناخن برای طراحی و آرایش ناخن

قدم سوم: به شکل و فرم چشمان خود دقت کنید

آیا چشمان فرو رفته ای (Deep set eyes)دارید؟ یا بهم نزدیک (Close-set)؟ یا با پلک افتاده (Hooded)؟ تعیین شکل چشمتان به شما کمک می کند تا در انتخاب تکنیک سایه زدن درست عمل کنید. اینکار زیبایی طبیعی به شما می بخشد. تصویر زیر بخش های مختلف چشم را که باید برای سایه زدن بشناسید، نشان می دهد.

قدم چهارم: رنگ های مختلف در پالت سایه به چه معنی ست؟

ممکن است وسوسه شده باشید و یک پالت سایه را خریده باشید و از آن استفاده نکرده باشید، اما مهم است که بدانید هر بخش از آن با کدام قسمت چشمتان مطابقت دارد. در بازار پالت های مختلفی وجود دارد اما ما در اینجا پالت چهار گانه سایه چشم را بررسی می کنیم.

سبکترین رنگ: این رنگ پایه شماست. این رنگ را از بالای مژه ها تا زیر ابروی خود بمالید.همچنین از این رنگ می توانید در کناره مجرای اشکتان (Inner Corner) برای جلوه بهتر چشمان خود استفاده کنید.

ردیف دوم: این رنگ روی پلک شماست زیرا کمی تیره تر از رنگ پایه است. این رنگ را از بالای مژه ها تا روی خط چین پلک تان (Crease) ادامه دهید.

ردیف سوم: از این دسته روی خط چین (Crease) برای برجسته کردن چشمانتان استفاده می شود.

ردیف چهارم (تیره ترین رنگ): از یک براش زاویه دار استفاده کنید و این رنگ را روی پلک بالایی خود (یا پلک پایینی جهت جلوه بیشتر) بمالید. سعی کنید جهت یکنواخت شدن، ریشه مژه ها را نیز سایه بزنید تا جای خالی باقی نماند.

قدم پنجم: براش بزنید، براش بزنید، براش بزنید

بیشتر از این نمی توانیم روی این نکته تاکید کنیم. محو کردن و یکدست کردن رنگ هایی که استفاده کرده اید می تواند فرق بین یک سایه بی نقص و یک بهم ریختگی تمار عیار را ایجاد کند. با ملایمت براش خود را روی پلک خود بکشید و خطوط تندی را که از مراحل قبل ایجاد کرده اید، برطرف کنید. اگر می خواهید مثل حرفه ای ها براش بزنید (blend)، باید از براش مناسب استفاده کنید که لازم است قدم ششم را ببینیم.

قدم ششم: از یک براش مناسب استفاده کنید

براش های مختلفی در اندازه ها و شکل های مختلفی وجود دارند که گیج کننده است. در اینجا سه تا از مهمترین شان را باید داشته باشید:

براش اصلی سایه چشم: موها صاف و سفت هستند و شما از این براش برای تمامی رنگ های پایه تان می توانید استفاده کنید.

براش محو کننده: موها نرم و کرکی هستند و برای یکپارچه کردن سایه استفاده می شوند.

براش زاویه دار: این براش بخاطر مدل موهایش برای خط کشیدن روی پلکتان بسیار مناسب است.

 

قدم هفتم: از وسایل خود مراقبت کنید

تمیز کردن براش هایتان در انتهای کارتان قرار دارد. اما بسیار مهم است. اینجا صحبت از چشمانتان است، بنابراین پاکیزگی اهمیت دارد. برس های خود را زیر آب ولرم قرار دهید. مقداری شامپوی بچه روی دست خود بریزید، برس را در شامپو بچرخانید و در نهایت خوب بشویید. سپس با پارچه تمیز خشک کنید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
 • صابون بچه اژه مدل گلیسیرینه وزن 100 گرم مجموعه 3 عددی

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون بچه فابیز مدل Frozen مقدار 75 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • پن شستشو کودک اژه مدل B1 وزن 100 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • پن شستشو گل سیتو مدل BISABOLOL وزن 100 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون بچه گلیسرینه فلو مدل 1003 وزن 100 گرم مجموعه 5 عددی

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون کودک چیکو کد 2855 وزن 100 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون شستشو و مرطوب کننده بیبی کوکول مدل 1126 حجم 250 میلی لیتر

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون بچه فیروز مدل Aloevera وزن 75 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون بچه مدیپین مدل Extra Mild Soap Free Cleansing مقدار 100 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون شستشو فابیز مدل Lavender وزن 75 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون بچه گلیسیرینه اژه کد 5 وزن 115 گرم

  ویژگی ها و مشخصات
 • صابون بچه کلوران مدل Bebe وزن 250 گرم مجموعه 2 عددی

  ویژگی ها و مشخصات
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استوا می باشد
طراحی سایت و سئو: رایاطرح